• خانه
  • 🔸بعد از عید ، فرصتی عالی برای ارتقای دروس عمومی

🔸بعد از عید ، فرصتی عالی برای ارتقای دروس عمومی

🔸بعد از عید ، فرصتی عالی برای ارتقای دروس عمومی

🔸بعد از عید ، فرصتی عالی برای ارتقای دروس عمومی

📌با تمام شدن دوران طلایی نوروز ، پروژه جدیدی آغاز شد. این پروژه با آزمون های مقطعی نیمسال دوم و حجم کمتری همراه بود که نسبت به حجم دروس آزمون های نوروز بسیار کمتر بود و شرایطی به وجود می آورد که در کنار آزمون های کانون نقاط ضعف خود را برطرف کنم ؛ یکی از ویژگی های مثبت آزمون های بعد از عید ، توجه خاص و ویژه آن به دروس عمومی بود. در خاطر دارم که در کنار پیشروی دروس عمومی دوازدهم ، در برنامه ایستگاه جبرانی برای عمومی های دهم در یک آزمون و یازدهم در آزمون دیگری فراهم شده بود.من سعی کردم در این دو آزمون درکنار توجه به دروس عمومی دوازدهم، زمانی را برای برطرف کردن اشکالات دهم و یازدهم فراهم کنم.

♦️در قدم اول سوال این بود که اشکالات من در چه مباحثی هستند. چگونه اشکالات خود را شناسایی کنم؟ در رابطه با این موضوع توجه به نتیجه آزمون های فروردین ، به من کمک کرد. همچنین برای شناسایی نقاط ضعیف فکر میکنم کارنامه مبحثی در صفحه شخصی نیز می تواند مفید باشد.
🔺علاوه بر استفاده از تحلیل آزمون های گذشته، سعی کردم برنامه ای برای شروع کنکور های عمومی،کتاب زرد عمومی و … داشته باشم. با توجه به اینکه دوران جمعبندی از انتهای اردیبهشت آغاز می شود، سعی کردم کنکور های تجربی را برای آن زمان بگذارم و در فروردین و اردیبهشت ،کنکور های ریاضی، انسانی و زبان را در برنامه خود قرار دهم. هر سه روز یک بار ، تنها یک ساعت و ربع برای زدن این کنکورها وقت میگذاشتم و بعد با توجه به تحلیل کنکور های عمومی اشکالات خود را به شکل مبحثی یادداشت میکردم.

♦️در مرحله دوم سعی کردم اشکالاتم را اولویت بندی کنم و برای رفع هر کدام روشی به کار ببرم. مثلا برای درس عربی سعی کردم از منبع جدیدی برای رفع اشکالات استفاده کنم و برای درس دینی سعی کردم متن آن درس ها را دقیق تر مطالعه کنم. برای ادبیات متوجه شدم در آرایه اشکالات بیشتری دارم پس در برنامه ام بیشتر از قرابت و دستور و… این مبحث را قرار دادم. همچنین در رابطه با ادبیات تعیین کردن اینکه در چه تیپ سوالی اشکال دارم ، به من کمک کرد که به طور دقیق تر و در زمان کمتر اشکالاتم را برطرف کنم. برای درس زبان هم سعی کردم ریدینگ های بیشتری کار کنم.

🔆در نهایت آنچه میخواهم بیان کنم این است که دوران بعد از نوروز زمان خوبی برای برطرف کردن اشکالات و به ویژه توجه خاص به دروس عمومی است. این دوران دقیقا قبل از دوران جمعبندی قرار میگیرد و به شما این امکان را می دهد که با آمادگی بیشتر وارد دوران جمعبندی شوید.

 

‼️راهکارهایی برای افزایش دقت محاسبات🧐

1- صورت سوال رو با دقت و حوصله بخونید و زیر قسمت های مهم سوال خط بکشین✏️

2- استفاده از تکنیک های مدیریت زمان در آزمون به منظور بررسی تمامی سوالات آزمون📚

3- حل تست های زمان دار در خانه که منجر به افزایش دقت و مهارت در تست زنی میشود.⏰

4- انجام محاسبات روی کاغذهای با ابعاد کوچک که با محدود شدن فضا موجب افزایش دقت می شود📝

5-افزایش توان جسمی با تغذیه مناسب و همچنین برنامه ریزی برای خواب مناسب به منظور تقویت ذهن و بدن.🍎

6-حتما حین حل تست به گزینه ها توجه کنید. گزینه ها فضای کلی سوال رو برای ما مشخص میکنن و منجر به افزایش دقت ما در حل اون سوال میشن🧐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *