• خانه
  • ⏰ ویژگی های زمان مطالعه چیت؟

⏰ ویژگی های زمان مطالعه چیت؟

⏰ ویژگی های زمان مطالعه چیت؟

⏰ ویژگی های زمان مطالعه چیست؟

در درس خواندن هيچ زماني به زمان ديگر اولويت ندارد زيرا اين موضوع به توانایی‌ها و ویژگی‌های هر فرد برمی‌گردد اما به چند نکته دقت کنید

✅مطالعه را هر چه صبح زودتر شروع كنيد و شب زودتر تمام كنيد بهتر است.

✅بين زمان اتمام درس و خواب فاصله ايجاد كنيد تا در هنگام خواب مطالب در حافظه درازمدت شما تثبیت شود.

✅زماني كه از خواب بلند می‌شوید بلافاصله درس خواندن را شروع نكنيد و حدود 30 دقیقه فاصله بيندازيد و سعي كنيد قبل از شروع درس صبحانه بخوريد و كمي نرمش كنيد اين كار باعث می‌شود در طي روز شاداب باشيد.

✅حتماً ساعت 12 شب الی 4 صبح را خواب باشید چون اين زمان بيشترين انرژي را براي روز بعد به شما می‌دهد و همچنين در اين ساعات هورمون‌هایی ترشح می‌شوند که ریتم شبانه‌روزی بدن را تعیین می‌کنند که بیدار بودن در این زمان سبب ترشح نشدن این هورمون‌ها و ایجاد مشکلات ثانویه برای شما خواهد شد.

✅سعي كنيد دروس تحليلي و دروسی را که علاقه ندارید در زماني كه انرژي بيشتري داريد بخوانيد.
اگر از آن دسته افرادي هستيد كه صبح‌ها خوابتان می‌آید پيشنهاد می‌کنیم صبح‌ها دروس تحليلي بخوانيد تا درگير حل تست شويد و خواب ازسرتان بپرد.

💫4 راهکار مؤثر برای از بین بردن استرس:

هر محرکی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس‌زا نامیده می‌شود؛ استرس یک فشار روانی و احساسی بیش از حد تحمل فرد است.

در واقع استرس زمانی ایجاد می‌شود که ما نتوانیم با فشارهای کوچک کنار بیاییم.

استرس در افراد مختلف متفاوت است، ممکن است عاملی برای فردی ایجاد استرس کند ولی در فرد دیگر، به هیچ عنوان استرس ایجاد نکند.
اما روش های از بین بردن استرس:

1- شهامت پذیرفتن واقعیت🌻

پذیرفتن واقعیت بعضی از اتفاقات، تنش را از شما دور می‌کند و آرامش روانی را به شما باز می‌گرداند.
اینکه بتوانید حقیقت را بپذیرید به کاهش استرس شما در تمام مراحل و مسائل زندگی کمک خواهد کرد و زودتر از شرایط بحرانی خارج خواهید شد.

2-تغذیه سالم🌻

حذف چربی‌ها از غذای روزانه و جایگزین کردن ماهی، سبزیجات تازه به خصوص اسفناج به سلامت روانی و کاهش استرس کمک شایانی می‌کند.

3- مدیریت کردن زمان🌻

خیلی از مردم به خاطر تأخیرهایی که دارند، دچار استرس می‌شوند. دیر رسیدن به اداره، مهمانی، قرار کاری، شام دوستانه و قرار ملاقات‌های مهم، افراد را دچار استرس و تپش قلب می‌کند. با به موقع خارج شدن و مدیریت زمان علاوه بر به موقع رسیدن، سلامتی خود را نیز تضمین می‌کنید.

4- ورزش‌های روزانه🌻

ورزش‌های هوازی، پمپاژ خون را تنظیم می‌کند و موجب آرامش و کاهش استرس می‌شود. نیم ساعت ورزش روزانه شما را از اضطراب‌های بیهوده دور نگه خواهد داشت.

⏰وسواس مطالعاتی(وقت کم آوردن)⏰

⛔️ تعدادی از دانش آموزا به دلیل وسواس مطالعاتی بارها یک پاراگراف یا مطلب و برای خود تکرار می‌کنن
و به راحتی وقت خودشون و هدر میدن!!

❗️علت اصلی این کار ترس از فراموشیست❗️
✅ اما امروز یه راهکار بهتون پیشنهاد میکنیم و امیدواریم براتون مفید باشه!!

📕فرض کن پاک کن تو گم کردی و یادت نمیاد کی و کجا گمشده!مجبوری کیف،کل خونه و حتی کلاس رو دنبالش بگردی!!
اما اگر مطمئن باشی که آخرین بار تو اتاقت دیدیش فقط اتاقت و میگردی،نه؟؟

📗تو درس خوندنم همینطوره!!مستقیم برو سراغ جاهایی که فراموششون کردی،و مجددا اونها رو بخون،نه اینکه با خوندن کل مطالب و تکرارهای بیهوده وقتتو تلف کنی!!

📘اول خوب تمرکز کن و با آمادگی ذهنی بالا یه پیش خوانی خیلی سریع انجام بده بعد یک پاراگراف و انتخاب کن عمیق،خط به خط و باسرعت نرمال بخون و هرگز به عقب بر نگرد ،با سرعتی بخون که مفهوم هر کلمه و جمله و فرمول و متوجه بشیو در اون لحظه محتوای متنی و که میخونی کاملا درک کنی مطلب که تموم شد کتاب و ببند و هرچیو که خوندی برای خودت توضیح بده،بعد مقایسه کن که کدوم قسمت‌ها رو فراموش کردی و سپس اون قسمتها رو با استفاده از کلمات کلیدی خلاصه نویسی کن، حالا دوباره،بدون نگاه کردن به نوشته ها مطلب و برای خودت توضیح بده،اینبار دیگه درست شد نه؟با این روش سرعت مطالعه ات زیاد میشه🏃🏻و دیگه از تکرارهای بیهوده خودداری میکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *