• خانه
  • کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

⭕️کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

 

🏷 نقشِ پررنگ تابستان در موفقیت کنکور بر کسی پوشیده نیست؛علاوه بر اینکه در ابتدای کار هرکس از انگیزه و انرژی بالایی برخوردار است که این امر به او در بهتر پیش رفتن کمک میکند؛ تعطیلیِ مدارس در تابستان(یا تا نیمه های آن) این فرصت را به دانش آموزانِ دوازدهم میدهد تا ساعت مطالعه بالایی داشته و یا آن را بهبود دهند و در نتیجه حجم قابل قبولی از دروس را بخوانند.

🗓 اما خیلی از دانش آموزان از این فرصت طلایی به درستی استفاده نکرده و آن را از دست میدهند؛یا حتی به دلایلی مثل دوره المپیاد خیلی دیر می توانند اقدام به شروع درس خواندن کنند که من هم تجربه مشابهی داشتم و با این وجود توانستم در ۱ ماه باقی مانده حجم تا حد زیادی خودم را به بقیه دانش آموزان برسانم.

⌛️ اگر از این دست دانش آموزان بوده اید یا هنوز ۲۰روز فرصت دارید،پس به جای غصه خوردن و استرس گرفتن برای زمان از دست رفته،بهترین کار تمرکز روی بهترین استفاده از فرصت باقی مانده است.

🔑 اول از همه تمام مبحث هایی که باید خوانده شوند را لیست کنید؛به هر مبحث بر حسب نقاط قوت و ضعف خود و اینکه آیا در تابستان روی هیچ کدام کار کرده اید یا نه و بر حسب مهم و سوال خیز بودن،و سخت بودن مبحث امتیاز بدهید.(یا حتی میتوانید با color coding الویت بندی کنید!)

✳️💠✍🏻 برنامه روزانه داشته باشید.

✨💠 قبل از شروع مطالعه در ابتدای هرروز کارهایی که میخواهید در طول روز انجام بدهید را یادداشت کنید از جمله فواید نوشتن برنامه های روزانه می توان به موارد زیر اشاره کرد👇

✅💠 ایجاد نظم:
تنظیم یک لیست وظایف به شما کمک خواهد کرد که برای انجام کارها برنامه ریزی کنید ، با نوشتن وظایف شما قادر هستید به ذهنتون نظم بدید و کارها را به جزء های کوچک تبدیل کنید و آنها را سازماندهی کنید و سپس به انجام آنها بپردازید .

✅💠 الویت بندی:
با تنظیم لیست وظایف شما تمامی کارهایتان را پیش رو دارید و میتوانید انجام آنها را الویت بندی کنید و این یک تمرین موثر در انجام کارها و مدیریت وظایف است .

✅💠 مسئولیت پذیری:
عمل نوشتن باعث در ذهن ماندن میشود و این به خودی خود باعث میشود شما را نسبت به آنچه که نوشته اید مسئولیت پذیر کند و این یعنی احساس مسئولیت به خود.مهندس حسين بنائي.

✅💠 مديريت زمان:
نوشتن وظایف به شما در مدیریت زمان کمک میکند و شما میتوانید با برنامه ریزی در انجام کارهایتان زمان های زیادی را ذخیره کنید .

✅ 💠 حس خوب:
این مورد را جدی بگیرید ! نوشتن لیست وظایف و انجام آنها به شما انرژی میدهد و شما را سرحال نگه میدارد و فقط نیمه خالی را هم در نظر بگیرید اگر عمل نکنید لیست به شما انرژی منفی میدهد .

✅💠 جلوگیری از استرس:
یکی دیگر از فواید تنظیم لیست کارهای روزانه جلوگیری از ایجاد استرس است ، وقتی شما لیست کارهایتان را داشته باشید و طبق برنامه ریزی انجام شده جلو بروید و انرژی های انجام کارها را جذب کنید مطمئن باشید جایی برای ورود استرس باقی نگذاشته اید چون شما مدیریت وظایف داشته اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *