• خانه
  • چطور درس خوندنمو زیاد کنم؟

چطور درس خوندنمو زیاد کنم؟

بیشتر از دو سه ساعت توی روز نمی تونم
درس بخونم!! چطور زیادش کنم؟
؛▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
دلايل تعلل خود را در افزایش ساعت مطالعه، يادداشت كنيد و برای حل آن ها بکوشید.
برای مثال اگر دلیل تعلل شما نداشتن برنامه منظم است، حتما برای خود برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید پیشروی مناسبی داشته باشید.

📚در یک آزمون آزمایشی مناسب شرکت نمایید. شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما کمک می کند تا با جدیت به اجرای برنامه بپردازید و پیشروی مناسبی داشته باشید.

⏰سعي كنيد هر بار ميزان كمي ساعت مطالعه خود را افزايش دهيد.
براي اين كار بايد حجمي زماني مطالعه كنيد.
به اين صورت كه تعداد صفحاتي كه در هر واحد مطالعاتي بايد مطالعه كنيد مشخص كرده و سعي كنيد اين مقدار را به تدریج افزايش دهيد.
▫️براي مثال مشخص كنيد در مدت ٩٠ دقيقه مي خواهيد ١٠ صفحه مطالعه كرده و١٠ تست بزنید، سپس در واحد هاي بعدي اين اعداد را به ١١ صفحه و ١١ برسانيد.و همینطور تا جایی که میتوانید افزایش دهید

📝ليست اهداف خود را يادداشت كرده و آن را هرروز جلوي چشمان خود قرار دهيد و رسیدن به اهداف خود را باور کنید. زیرا داشتن هدف محرک انجام هرکار و فعالیتی است.
بنابراین در روز زمانی را به مرور اهداف خود اختصاص دهید تا انگيزه و انرژي لازم را كسب كنيد.

📖پس با برنامه مطالعاتی مناسبی پیشروی کنید و در یک آزمون آزمایشی مناسب شرکت نمایید تا با افزایش ساعت مطالعه تدریجی خود با استفاده از روش مطالعه حجمی زمانی بتوانید به ساعت مطالعه دلخواهتان دست پیدا کنید.
؛▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
🪴📕تکنیک‌های افزایش تمرکز در حین مطالعه
؛▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
🔘ایجاد رغبت : با ارائه اطلاعات کافی درباره مطلبی که فرد مطالعه می‌کند و کاربرد آن می‌تواند در وی ایجاد انگیزه کند و او را به سوی تمرکز سوق دهد.

🔴تعیین زمان مطالعه : زمان مطالعه با توجه به کارهای ضروری و غیرضروری تعیین می‌شود و بهتر است فرد در فواصل بین مطالعه به استراحت نیز بپردازد.
سعی کنید متوجه شوید که در کدام ساعات شبانه روز بازده مطالعه کردن شما بیشتر است.

🔘تعیین مکان مطالعه : مکان مطالعه بهتر است از قبل تعیین شود تا حالتی را در فرد ایجاد کند که بداند آن مکان فقط مختص به مطالعه بوده و بهتر است آنجا به‌هم ریخته و آشفته نباشد و از نورکافی برخوردار باشد.

💬تکرار جمله تاکیدی: لازم است فرد بارها به خود متذکر شود که الان زمان مطالعه است و قرار نیست به مطلب دیگری فکر کند. جمله‌های اینچنینی می‌تواند بارها از سوی فرد تکرار شود.

📖خواندن اجمالی : فرد ابتدا به صورت اجمالی مطلب را می‌خواند و با این کار درک اولیه از مطلب پیدا می‌کند و سپس شروع به خواندن جزئیات می‌کند.

📖سریع خواندن : ذهن انسان این توانایی را دارد که در یک زمان به چند مطلب مختلف فکر کند. بنابراین برای افزایش تمرکز لازم است سریع‌خوانی صورت بگیرد تا ذهن فرصت پرداختن به چند مساله را نداشته باشد.

🔋تقسیم انرژی : بهتر است مطالب سخت و دشوار در زمانی خوانده شود که فرد در اوج انرژی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *