• خانه
  • معرفی رشته داروسازی

معرفی رشته داروسازی

معرفی رشته داروسازی

نقشه راه رشته داروسازی

👁‍🗨 تصمیم گرفتیم هر روز یکی از رشته ها را با کمک دوستانی که دانشجو و فارغ التحصیل آن رشته هستند برایتان آماده کنیم.

🔻داروسازی

⛪️وضعیت دانشگاه ها

“دانشگاه دولتی”
دانشگاه های دولتی ارائه دهنده این رشته نسبت به دو رشته پر متقاضی دیگر کمتر هستند و غالبا دانشگاه های مرکز استان صرفا این رشته را ارائه میدهند .
تمامی انتخاب واحد های این رشته رایگان میباشد و صرفا در صورت خروج از کشور با استفاده از مدرک میبایست پول تحصیل رایگان خود را بپردازید.

“پردیس بین الملل”
در بخش پردیس بین الملل یا همان شهریه پرداز شما بایستی هر ترم مبلغی را بر حسب واحد ها و شهریه ثابت به دانشگاه پرداخت کنید در حال حاضر این مبلغ از ۱۵ تا ۵۰ میلیون در دانشگاه های مختلف و ترم ها و واحد های متفاوت متغیر است ، کلاس های ۹۰ درصد دانشجویان شهریه پرداز همان کلاس های دانش آموزان روزانه میباشند و جدا کردن کلاس این دو قشر در معدود دانشگاه هایی مشاهده میشود
اعتبار مدرک این دانشجویان تفاوتی با دانشجویان روزانه ندارد.

“آزاد”
سه دانشگاه کشور در رشته آزاد دانشجو میپذیرند که باز هم مثل دانشجویان پردیس موظف به پرداخت شهریه ترمی میباشند که هزینه ها هم تقریبا مثل هم هستند
*کمی هزینه های دانشگاه آزاد کمتر میباشد

🛣 مسیر رشته

رشته ای ۲۱۱ واحدی که گویا شما را در مسیر ادامه دبیرستان قرار میدهد ، طبق انتخاب واحدتان هر روز ۸ صبح به دانشگاه میروید و عصر هم برمیگردید به منزل یا خوابگاه ، تنها تفاوتش شاید کلاس ها و واحد های عملی رشته باشد.

⚔️سختی دروس

از نظر من از لحاظ آکادمیک و تئوری دروس داروسازی را میتوان سخت ترین دروس در علوم پزشکی دانست اما منابع معتبر علمی میانگینا آن را با پزشکی یکسان میدانند .

🧑🏻‍🔬کار در طول تحصیل

شما پس از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی که ۴.۵ سال طول خواهد کشید آزمونی با عنوان آزمون ۱۸۰ واحدی را میگذرانید و پس از آن میتوانید به عنوان جانشین مسئول فنی سال آخر تحصیل خود را مشغول به کار شوید.

💸بازار کار

🔻بازار کار این رشته به سه عنوان اصلی برمیگردد

“مسئول فنی(کارخانه/داروخانه)”
دکتر داروسازی که در شرکت های دارویی و داروخانه های سطح شهر حضور دارند دکتر داروساز میباشند، که در حال حاضر حقوق آن ۲۵ تا ۴۰ میلیون در ماه است.

“موسس داروخانه”
بیزنس اصلی این رشته را میتوان داشتن داروخانه ای پرفروش دانست! چیزی که همه ی افرادی که در تحصیل این رشته هستند و افرادی که میخواهند آن را در انتخاب رشته اولویت قرار بدهند به آن فکر میکنند ، حقوق این بخش متغیر است و وابسته به موقعیت و ارائه خدمات داروخانه شما میباشد.

“هیات علمی”
برخلاف دو مورد قبلی این بخش نیاز به تخصص در یکی از رشته های تخصصی داروسازی دارد حقوق این بخش نیز متفاوت است اما در بازه ۲۰ تا ۷۰ میلیون قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *