• خانه
  • معرفی رشته تربیت بدنی

معرفی رشته تربیت بدنی

#معرفی‌رشته‌هآ 💁🏻‍♀💜
#تربیت‌بدنی 🏋🏻‍♀🤸🏻‍♀🥊
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
همونطور که میدونین تربیت بدنیا به اندازه‌ی یک پزشک‌یار با جسم انسان آشنا میشن. البته دروسی شامل علوم تربیتی هم تو این رشته هست.
تا دانشجوی این رشته با کنش و واکنش انسان‌ها آشنا شود و بتواند به عنوان یک مربی با ورزشکاران یا دانش آموزان به درستی برخورد کنه و همچنین بتونه تو رشته‌های مختلف ورزشی اطلاعات و مهارت لازم رو کسب کنه. عاملیه که مانع پیشروی برخی از بیماری‌ها مانند امراض قند و نارسایی های قلبی – عروقی میشه.
برای ورود به این رشته دو راه وجود داره:
🟥از طریق هنرستان‌های تربیت بدنی
🟨از طریق شاخه‌ی نظری دبیرستان‌ها
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🥇🚴🏻‍♀
در روش اول شما بعد از به اتمام رسوندن پایه‌ی نهم، درخواست پذیرش در هنرستان تربیت بدنی را داده و پس از اخذ دیپلم تربیت بدنی و شرکت در کنکور کاردانی این رشته به دانشگاه راه می‌یابید.البته باید بگم که ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی رشته‌ی تربیت بدنی محدودیت‌هایی هم داره دانشگاه دولتی در این مقطع و کنکور مجدد برای مقطع کاردانی به کارشناسی وجود داره
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🥊🥋
روش دوم بعد از اخذ دیپلم در یکی از رشته های نظری و شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته‌ی تربیت بدنی تحصیل در این رشته را شروع خواهید کرد. باید بدانید که تربیت بدنی جزء رشته های نیمه متمرکز حساب می شود و شما بعد از کنکور در ترم دوم سال تحصیلی و در بهمن ماه پذیرش می شین. در واقع می تونین تا قبل از بهمن تو رشته‌ی دیگه ای یک ترم به تحصیل پرداخته و اگر در تربیت بدنی پذیرفته‌ی نهایی شدید باید در ترم دوم در این رشته به ادامه تحصیل بپردازین.
پس از فارغ‌التحصیلی میتونین به عنوان مربی، مسؤل ورزش تو وزارتخانه‌ها، مراکز ورزشی، باشگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت کنید و همچنین داوری مسابقات ورزشی، سرپرست تیمهای ورزشی، راه اندازی اماکن و تاسیسات ورزشی، کمک فیزیولوژیست ورزشی، مسئول تغذیه و بهداشت ورزشکاران، کمک روان‌شناس ورزش و حتی خبرنگار ورزشی، تدریس دروس تخصصی تربیت بدنی در دوره‌ی کاردانی، تدریس درس تربیت بدنی و ورزش عمومی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ، برنامه ریزی و مدیریت آموزشی در تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش تربیت بدنی ، تدریس دروس نظری و عملی اختصاصی ورزش در دوره های تربیت مربی ورزش ،برنامه ریزی و مدیریت در تربیت بدنی سازمان‌های ورزشی کشور نهادهای انقلابی و بخش خصوصی، انجام تحقیق در مسائل تربیت بدنی و ورزش در مراکز تحقیقی و دانشگاه‌ها، تدریس در مؤسسات آموزش عالی برای تربیت متخصصان و معلمان تربیت بدنی در سطح کارشناسی را داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *