• خانه
  • معرفی رشته بازیگری

معرفی رشته بازیگری

#معرفی‌رشته‌هآ 💁🏻‍♀💛
#رشته‌بازیگری🎭
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
امروزه علایق بسیاری از دانش آموزان برای انتخاب رشته دانشگاه، تفاوت پیدا کرده است. در گذشته بیشتر داوطلبان به سراغ رشته های پزشکی، پیراپزشکی، یا رشته های مهندسی می رفتند. این رشته ها هنوز هم جایگاه و طرفداردهای زیادی دارد، اما داوطلبانی هم هستند که در حوزه هایی مانند عکاسی، نقاشی، موسیقی، بازیگری استعداد دارند، و دوست دارند تحصیلات آکادمیک خود را نیز در همین رشته های ادامه دهند. این افراد با شرکت در کنکور هنر، می توانند در رشته موردعلاقه خود تحصیل کنند. رشته بازیگری یکی از رشته های فوق العاده جذاب و پرتقاضا، گروه آزمایشی هنر است که امروز قصد داریم به معرفی آن بپردازیم.
برخی از والدین با ورود فرزندان خود به رشته های هنر به دلیل تضمین نبودن آینده شغلی و بازار کار در ایران مخالف هستند. شاید بازارکار این رشته ها مانند دیگر رشته های شناخته شده مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، رشته هوشبری، رشته داروسازی، رشته رادیولوژی آنچنان خوب نباشد، اما اینطور هم نیست که اصلا موقیعت شغلی برایشان وجود نداشته باشد.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🎬❤️
—❮فرصتهای شغلی بازیگری ❯—
فارغ اتحصیلان این رشته می توانند علاوه بر بازی کردن در فیلم ها می توانند به عنوان مربی بازیگری در آموزشگاه های آزاد و فرهنگسراها به تدریس این حرفه بپردازند.
با توجه به اینکه این رشته بسیار پر طرفدار است، متقاضی برای شرکت در این کلاس ها بسیار زیاد است، به خصوص در فصل تابستان که دانش آموزان تعطیل می شوند، بیشتر تمایل به شرکت در این کلاس ها را دارند. این افراد اگر خلاق باشند و قلم خوبی داشته باشند، میتوانند نمایش نامه هایی به شکل تئاتر بنویسند و با همکاری فرهنگسرا ها آنها را به اجرا بگذارند و از طریق فروش بلیط درآمد کسب کنند
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 👩🏻‍🎓🎒
برای ورود به حرفه بازیگری
داشتن تحصیلات دانشگاهی لازم است؟
اگر شما در اینترنت جستو کنید، می توانید ببینید که خیلی از بازیگران تحصیلات دانشگاهی بازیگری ندارند، اما به دلیل دانستن اصول فنی این حرفه، توانسته اند در این حرفه بدرخشند
این افراد واقعا نادر هستند و نمی توان به اطمینان کامل گفت که شما در هر رشته ای تحصیل کنید، میتوانید وارد به این حرفه شوید.
افرادی که دارای مدرک دانشگاهی این رشته هستند، دید علمی به این حرفه دارند و خیلی از مفاهیم عملی را بهتر درک می کنند، حتی به دلیل تمرین ها یکلاسی مداوم و حضور در کنار اساتید برجسته حرفه بازیگری، می توانند شانس خود را برای ورود به بازارکار این حرفه چند برابر کنند. به طور کلی باید بگیم که داشتن مدرک دانشگاهی، استعداد و علاقه، تمرین مداوم
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🎭📽
—❮درآمد و حقوق رشته بازیگری در ایران❯—
این افراد درآمد مشخص و ثابتی ندارند
برای برخی کارها ممکن است دستمزد خوبی دریافت کنند و برای برخی دیگر از کارها، درآمد کمتری دریافت کنند. عواملی مانند مقدار ساعت، تجربه، شهرت، مقدار ساعت اجرا و…
در میزان درآمد این افراد تاثیر گذار است. میانگین درآمد این افراد می تواند مبلغی بین 3 میلیون تومان شروع می شود و با قوبل کردن کارهای بزرگ میتواند تا 50 میلیون هم درآمد داشته باشد.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🎥💸
—❮بازار کار و آینده شغلی بازیگری❯—
نقش شما به عنوان بازیگر معمولاً شامل تفسیر آثار نویسنده تحت دستور و حمایت کارگردان است ، اگرچه برخی از کارها ممکن است بازیگر را مجبور به طراحی شخصیتی یا بداهه سازی واکنش های یک شخصیت در موقعیتی کند.
بازیگری حرفه ای قدرتمند است ؛ با تظاهر به شخص دیگری ، بازیگران می توانند مردم را فریب دهند تا باور کنند شخصیتی که بازی می کنند در واقع واقعی است. بازیگران بر احساسات ، روندها و بحث های انتقادی تأثیر می گذارند. بدون آنها ، جهان مکانی خسته کننده خواهد بود.
بسیاری از این فارغ التحصیلان به سراغ مجری گری، برخی خب سراغ بازیگری در تلویزیون و برخی تنها بر روی تئاتر تمرکز مکی کنند.
برای تبدیل شدن به بازیگری موفق ، به مقدار مشخصی استعداد نیاز دارید اما برای پیشرفت در این صنعت سخت، باید تمرین کنید ، تکنیک ها را بیاموزید و مدام تمرین کنید.
در واقع ، فعالیتهای معمولی یک بازیگر فراتر از کار روی صحنه و اجرای روی صحنه است. هنگامی که دوربین ها نمی چرخند و چراغ ها روشن نمی شوند ، همه چیز خارج از صحنه است.
بازیگران نقش های خود را تمرین می کنند
در کلاس های گفتار و بازیگری شرکت می کنند ، تحقیقات مستقلی انجام می دهند و تمام تلاش خود را می کنند تا شخصیتی را که بازی می کنند ، اصلاح کنند. همچنین ممکن است از بازیگران مشهور خواسته شود تا با مصاحبه با مطبوعات و حضور در تلویزیون ، محصولاتی را که روی آن کار می کنند تبلیغ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *