• خانه
  • معرفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

سلام مجدد رفقا
دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کل میشه گفت دانشگاه خوبیه ولی خب ضعف هایی هم داره که عرض میکنم. درباره محیط دانشگاه باید بگم تمام دانشکده ها مرکز شهر هستن و دسترسی به نقاط مختلف شهر از دانشگاه راحته و از این لحاظ خوبه. و همه دانشکده ها در یک محیط قرار دارن(بجز پرستاری)که محوطه خوب و فضای بزرگی داره محیط دانشگاه و واقعا هر فصلی از سال وارد محوطه دانشگاه بشین از فضاش لذت میبرین. و ساختمون های دانشکده ها هم غالبا تازه ساخت هستن. دانشکده دارو هم که هتل به حساب میاد. فقط دانشکده پرستاری جدای از بقیه دانشکده هاست ک حدود نیم ساعت با بقیه فاصله داره ولی در مرکز شهر قرار داره، البته نیازی هم پیدا نمیکنین از دانشکده پرستاری بیایین به محیط اصلی دانشگاه چون سلف و باشگاه و خوابگاه پسرانه دانشکده پرستاری داخل خود دانشکده هست و کلا نیازی به چیزی ندارین.


درباره خوابگاه، برای دختران خوابگاه تلاش داخل دانشگاه هست و خوابگاه تازه ساخت و خوبیه که تمام دخترا از ترم یک خوابگاه میگیرن. خوابگاه پسرانه خارج از محیط دانشگاهه ولی کلا پیاده تا دانشگاه نهایتا ۱۵دقیقه راه عه با ماشینم دو سه دقیقه ولی یکم قدیمی عه اونقدرا نمیشه گفت خوبه.
یک خوابگاه پسرانه هم که در دانشکده پرستاری هست اون یکم بهتره
جو دانشگاه خوبه فقط تو دوسال اخیر به شدت تعداد دانشجوهای خارجی(عراقی)زیاد شده و کلا محوطه دانشگاه نصف ادما عربی حرف میزنن باهم و یکم جو خاصی داره که شاید ارتباط نگیرین.
درباره اساتید نمیشه حرف کلی زد چون استاید تمام رشته هارو نمیشناسیم طبیعتا ولی در کل خوبن فقط دانشکده دارو اساتیدش مشهورن که واقعا سخت گیر و خشکن و بچه ها هم سر واحد های فارما واقعا واقعا اذیت شدن تا قبول شن شما بگو یک صدم نمره میدن. اصلااا
ولی بقیه انصافا اینجوری نیستن
درباره تغذیه من براساس شنیده هایی که از بقیه دانشگاه ها و دانشجو ها داشتم غذاهای این دانشگاه خوبه هر چند تو این یکی دو سال اخیر کیفیت افت کرده ولی بازم بد نیست.
درباره کاراموزی و بیمارستان باید بگم که بیمارستان ها تعدادشون زیاده و خوبه ولی اونقدر دانشجو زیاده که باز تو بیمارستان ها فرصت اموزشی براتون کم خواهد بود
و سه تا از بیمارستان ها هم مسیرشون یکم دوره و بیمارستان کودکان جدید هم تقریبا میشه گفت خارج شهره.

خود شهر تبریز، شهر بزرگ و خوبیه از لحاظ امکانات خوبه و تفریحی هم شهر خوبیه
فقط خب شاید از لحاظ زبان اوایل چون کلا همه ترکی حرف میزنن سخت بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *