• خانه
  • معرفی دانشگاه علوم پزشکی البرز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی البرز

معرفی دانشگاه علوم پزشکی البرز

سلام ب همه رفقای عزیز
خب امروز میخوام درباره  دانشگاه علوم پزشکی_ لبرز براتون بنویسم که کسی خدای نکرده اشتباه خیلی از بچه ها رو مرتکب نشه
دانشگاه علوم پزشکی البرز از دانشگاهای تیپ ۳ هستش ولی به واسطه نزدیکی به تهران،اکثر افرادی که رتبه های نزدیک به تهران داشتن ولی در دانشگاهای تهران پذیرفته نشدن با تصور این که دانشگاه خوبی باید باشه به دلیل شهر و غیره این دانشگاه رو انتخاب میکنن یعنی با وجود تیپ ۳ بودن از نظر سطح رتبه و علمی بچه ها معمولا رنج خیلی خوبی داره.


دانشکده پزشکی توی پردیس اصلی نزدیک به دانشگاه آزاد کرج هستش که نسبتا نوسازه و البته یه دانشکده جدید ( که حتما تو اینستاگرام تصاویر تبلیغشو دیدید) دارن برای بچه های پزشکی میسازن که اون هم تو همون پردیس هست ولی هنوز به بهره برداری نرسیده ، بقیه دانشکده ها اعم از دندون،دارو،پیرا،پرستاری و بهداشت و حتی ساختمان اصلی اداری دانشکده تو نقاط مختلف شهر پراکنده ان، ارتباط بین دانشکده ها عملا صفره مگر با ماشین ( دانشکده پیرا و پرستاری تو یه خیابون هستن) عمدتا در طول تحصیلتون فقط با بچه های دانشکده خودتون ارتباط دارید به خاطر این مسئله و همچنین هیچ فضای سبزی که بتونید تایم بگذرانید تو هیچ کدوم از این دانشکده ها نیست ، پردیس اصلی هم بالای کوه و توی یه محوطه کاملا خشک و خاکیه، برای دسترسی به پردیس هم مجبورید از ماشین استفاده کنید و یا به سرویس های دانشگاه برسید. توی اکثر دانشکده ها حتی بوفه هم وجود نداره و برای هر خریدی باید بیرون از دانشکده برید ، فضای سلف ها کوچیکه و عمدتا فقط تایم ناهار باز میشه و در کل جایی برای تایم گذروندن بین کلاسا وجود نداره. غذا از طرف شرکت به صورت قراردادی با دانشگاه تهیه میشه و آشپزخونه ای داخل دانشگاه نداره ، معمولا روزانه ۲ انتخاب دارید فقط غذای اصلی بدون هر نوع دورچینی هستش که عملا افتضاحه از هر نظری، حداقل ۴۸ ساعت قبل باید رزرو کرده باشید و خرید غذا همون روز امکان نداره مگر این که منتظر بمونید یه کسی که رزرو داشته غذا نگیره تا روزفروش با قیمت چند برابر بهتون بفروشن.
رفتار کادر با دانشجو عمدتا به شدت بد و تحقیرآمیزه (چند نفری تو هر دانشکده استثنا هستن) همونطور که گفتم سطح علمی نسبتا خوبی داره اساتید به شدت سخت گیری دارن و اصلا اصلا همکاری در بحث نمره ندارن ، از نظر اخلاقی هر نوعی بینشون هست ولی متاسفانه تعداد اساتید بدرفتار نسبتا بیشتره.
پوینت مثبت علوم پزشکی البرز تعداد خوب بیمارستان ها برای کارآموزی همه رشته هاست که باعث میشه کیس های خوبی رو ببینید رفتار پرسنل هم باهاتون خوبه
دانشگاه بی برنامه اس و هماهنگی بین دانشکده ها عملا وحود نداره ، بخاطر مشکل فضا در کل هر دانشکده شبیه یه دبیرستان مختلطه، بی برنامگی و مشکلات اداری معمول قراره خیلی اذیتتون کنه.
اکثر بچه ها بومی هستن و بچه ها از تهران شهرهای غیر از کرج یکم دچار مشکل دسترسی میشن یه بار صبح و دوبار عصر معمولا از دانشکده ها تا مترو سرویس هست ولی توی تایم غیر از اینا از بعضی دانشکده ها فقط با اسنپ میتونید به مترو برسید ولی درباره بعضی مثل دندون این مشکل وجود نداره، خوابگاه ها اکثرا مشترک و عملا در یک کلمه افتضاح هستن از نظر امکانات و حتی امنیت محل .
سالن ورزشی و استخر معمولا تحت قرارداد با دانشگاه تو جاهای دیگه شهر هست که درصدی تخفیف براتون در نظر میگیرن اگر بتونید برید و دسترسی براتون سخت نباشه ولی حتی پردیس اصلی هیچ سالنی نداره و برای تربیت بدنی هم به سالن های پرت و پلا میبرن بچه ها رو‌.
کرج شهر نسبتا شلوغیه و مردم غیربومی خیلی داره از این نظر قرار نیست دانشجو بودنتون تو این شهر خیلی مشخص باشه یا کسی باهاتون بدرفتاری کنه بخاطر بومی نبودن ، کافه و رستوران خوب زیاد داره ولی اکثرا نزدیک دانشکده ها برهوته و با ماشین باید دسترسی پیدا کنید. مکان های تفریحی روزانه خیلی کم هستن و به جز کافه و رستوران زیاد جایی برای تفریح داخل شهر طی روز پیدا نمی‌کنید ولی جاهای خوش آب و هوایی مثل برغان و … نزدیک شهر هستن که میتونید با ماشین شخصی دسترسی داشته باشید. در کل اطراف دانشکده ها دنبال حتی یه کافه و رستوران خوب هم برای تایم گذروندن نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *