• خانه
  • معرفی‌رشته‌مدیرت امور بانکی

معرفی‌رشته‌مدیرت امور بانکی

⸦ #معرفی‌رشته‌هآ ⭕️⸧
رشته مدیرت امور بانکی 👩🏻‍💻
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
اگه به مشاغل بانکی علاقه زیادی داری باید بدونی‌ این رشته در دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی و آزاد پذیرش داره.
به طور کلی این رشته با هدف خاص مدیریت – با روابط اقتصادی مرتبط با فعالیت های بانکی و سایر روابط، همچنین با اجرای توابع مدیریتی در بانکداری در ارتباطه در خیلی از بخش ها مثل صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و … به دلیل درارتباط بودن با امور مالی بسیار کاربرد دارد.
این رشته از هر 3 گروه آزمایشی دانشجو می پذیرد.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🏢👩🏻‍💻
📚 دروس:
رشته مدیریت بانکی تقریبا دارای145 واحد است که به تفکیک شامل 23 واحد دروس عمومی، 93 واحد دوس تخصصی و 29 واحد دروس پایه می باشد.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🏢👩🏻‍💻
🟦بازار شغلی:
فارغ التحصیلها می تونند در هر کدام از حوزه های بانکداری بین المللی که شامل صادرات، واردات، اسناد، اعتبارو ….، بانکداری داخلی که شامل اعتبارات، سرمایه گذاری، سازماندهی مدیریت شعب، اطلاعات، خدمات، روابط عمومی و … می شود، مشغول به کار شن. از دیگر سمت های شغلی فارغ التحصیلان مدیریت بانکی می توان به متصدی مدیریت مالی، امور حسابداری، متصدی امور بانکی یا تحویل دار، رئیس بانک و … مشغول به کار شوند. معمولا فارغ التحصیلان این رشته در صورت داشتم مهارت و تجربه کاری با مشکل بیکاری مواجه نمی شوند.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _🏢👩🏻‍💻
💸💰درآمد:
همان طور که که خود شما ازشرایط جامعه باخبرین نمی شه به طور قطعی سرنوشت کاری شغلی رو توضیح بدیم. همچنین آینده شغلی و میزان درآمد هر کس در هر حرفه ای بستگی به سطح تحصیلات دانشگاهی، پشتکار و خیلی عوامل دیگر است. اما حقوق این فارغ التحصیلان تفاوت چندانی با کارمندان دولتی ندارد. اما کارمندان بانک نسبت به سایر کارمندان دولتی و خصوصی از تسهیلات ویژه ای بر خوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *