• خانه
  • روش مطالعه زبان انگلیسی و اولویت های خواندن درس عربی

روش مطالعه زبان انگلیسی و اولویت های خواندن درس عربی

روش مطالعه زبان انگلیسی و اولویت های خواندن درس عربی

روش مطالعه زبان انگلیسی

☔️☔️☔️☔️☔️☔️☔️☔️☔️☔️☔️☔️
در درس زبان اغلب با دوگروه از دانش آموزان مواجه هستیم
افرادی که زبان را خوب بلدند و با رفتن به کلاس و خواندن کتاب های گوناگون درصد بالایی را براحتی در این درس از همان ابتدا کسب می کنند و افراد دیگر که فقط در کلاس های مدرسه شرکت کرده اند و از ابتدا درصد بالایی کسب نمی کنند و وقت زیادی را برای این درس می گذارند تا به درصد قابل قبولی برسند.
دسته ی اول کافیست نسبت به این درس غفلت نشان ندهند و وقت مناسبی برای آن بگذارند و به راحتی نقطه ی قوت خود را حفظ کنند .
زبان کنکور شامل:
لغت: 6 تست
گرامر: 5 تست
کلوز: 4 تست
متن: 10 تست
🔹لغت :
از 6 سوال لغت معمولا 5 سوال کاملا درسطح کلمات کتاب درسی و 1 سوال کمی بالاتر از سطح کتاب است ، درنتیجه اولویت اول تسلط برتمامی لغات کتاب های دبیرستان که به دلیل فراموشی لغات نیاز به تکرار و مرور مداوم است و مهم ترین کار تست زدن زیاد است تا با نحوه ی بیان کلمات در سوالات مختلف آشنا شوید.
🔹گرامر :
برای گرامر بهتر است از یک کتاب خوب و یا یک معلم خوب بهره برد تا نحوه ی پاسخ گویی به سوالات این مبحث را به خوبی آموزش دهد در این صورت این مبحث می تواند جزو آسان ترین سوالات زبان برای شما باشد ، این جا هم تست زدن به جا افتادن مطلب بسیار کمک میکند.
🔹کلوز تست :
یکی از سخت ترین سوالات درس زبان است بهتر است با این مبحث مثل ریدینگ برخورد کنید و ابتدا از اول تا آخر متن را بخوانید تا با مفهوم کلی متن آشنا شوید ، سپس لغاتی را که میتوانید حدس بزنید و بعد به گزینه ها نگاه کنید و گزینه ی مناسب نهایی را انتخاب کنید.
🔹متن :
این قسمت جز آن دسته از سوالاتی است که بسیاری از بچه ها بدلیل کمبود وقت و نداشتن سرعت بالا در خواندن و درک متن جواب نمی دهند ، برای فهمیدن متن لازم است که دایره ی لغات خوبی داشته باشید و این دایره ی لغات در حد کلمات کتاب کافی است
برای قوی شدن در این مبحث لازم است متن های زیادی را خوانده و برای این کار میتوانید از متن های سال های قبل یا سوالات تالیفی مشابه استقاده کنید و با توجه به نیاز به طور منظم کار کنید، مساله مهم هم دانستن تکنیک های پاسخگویی به سوالات متن و پسیج است، دوستانی که آزمون های معتبر زبان مثل تافل و ایلتس شرکت کرده اند هم بخوبی میدانند که برای پاسخگویی به سوالا متن خواندن خط به خط و کلمه به کلمه اصلا روش مناسبی نیست. تکنیک های جواب دادن به سوالات متن رو در کتاب ریدینگ خیلی سبز پیدا کنید.

توصیه کلی: در برنامه خود زبان رو به تایم های کوچک و متعدد در هفته تقسیم کنید و تدریجی همه مطالب رو پوشش بدین.

 

اولویت های خواندن درس عربی

دومین درس دفترچه عمومی کنکور و کابوس دیرینه ی بسیار از داوطلبان عربی ست ضریب عربی بین درس های عمومی 2 است که البته به دلیل میانگین در صد پایین که کمتر از ده درصد می باشد به مانند یه درس اختصاصی حساب می شود
تیپ بندی سوالات عربی در کنکور سراسری:
ترجمه (8 سوال)
درک مطلب و تجزیه وترکیب(8 سوال)
قواعد(9)
پیشنهاد می شود ابتدا قواعد و سپس متن یک درس مورد مطالعه قرار گیرد به این صورت برای مثال درس یک : قواعد+تست همزکان قواعد+خلاصه نویسی(1) پیاده کردن قواعد روی متن درس یک(2)
مرور درس یک(3)
عربی از آن دسته درس هایی است که ابتکار خاصی این سال ها اخیر در طراحی سوالاتش انجام نشده و از جمله درس هایی است با یک روش مطالعه صحیح به راحتی می توان بالای 60 زد ،نشر الگو(عربی کنکور)طبقه بندی میکرو گاج پیشنهاد میشه
گروه مشاوره سبز کنکور متشکل از دانشجویان پزشکی و دندان شهيد بهشتی و تهران …..
برنامه ریزی هفته ؛ جمع بندی و نظارت روزانه ……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *