• خانه
  • روش مطالعه جامعه شناسی👩🏻‍🏫✏️📖

روش مطالعه جامعه شناسی👩🏻‍🏫✏️📖

روش مطالعه جامعه شناسی👩🏻‍🏫✏️📖

؛▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
💛📔ضریب هوشی جامعه شناسی:
بهترین منبع برای مطالعه جامعه شناسی (علوم اجتماعی) برای کنکور خود کتاب درسی است. جامعه شناسی در زیر گروه ۲ و ۵ ضریب ۳ و در زیر گروه ۳ و ۴ ضریب ۲ و در زیر گروه ۱ ضریب ۱ دارد.
؛_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
💙📘روش مطالعه:
برای هر مفهوم جامعه شناسی باید بتوانید چندین مثال پیدا کنید.یعنی پس ازآنکه در درسنامه با مفهومی جامعه شناسی روبرو شدید و برای آن توضیحات و مثال هایی خواندید با توجه به همان مثال هایی که ذکر شده اند دویا چند مصداق دیگر به آن اضافه کنید.
؛_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🧡📙 ترکیبی خواندن مفاهیم:
ترکیبی خواندن هرگز به معنای مخلوط کردن مطالب نیست به عنوان مثال شما مفهوم” ارزش” را میخوانید به تنهایی مفهومی ساده و قابل فهم است که برای آن میشود چندین و چند مثال ذکر کرد و حتی در تست موضوعی آن هم درصد عالی بزنید.
؛_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
❤️📕روش مطالعه ترکیبی:
یادگیری جداگانه در درجه اول و تهیه جدول های مقایسه ای یعنی وقتی به تنهایی هر مفهوم یا موضوع را میخوانید کاملا یاد بگیرید و تست های موضوعی آن را با تحلیل قوی ودرصدبالا بزنید. ودر قدم بعدی اقدام به تهیه جدول مقایسه ای کنید.
جامعه شناسی رو باید درک کنی و با مثال زنی به خودت بفهمونی…
نکات تست های ترکیبی هم توی هر سه تا کتاب یادداشت کن.
؛▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

پيشنهاد کنکوری برای ماه رمضان👩🏻‍🎓🤍

؛_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🟡درس خواندن را به ساعات اوليه‌ي صبح موکول کنيد؛ زيرا در ابتداي روز هنوز گرسنگي به شما غلبه نکرده است. مثلاً پس از سحر بيدار بمانيد و درس بخوانيد.

🟡هنگامي که گرسنه هستيد و حوصله‌ي مطالعه نداريد مقداري استراحت کنيد و سپس به سراغ فلش‌کارت‌ها يا خلاصه‌هاي‌تان برويد و نگاهي اجمالي به آن‌ها بيندازيد.

🟡برنامه‌ريزي را فراموش نکنيد. قبل از شروع مطالعه براي خودتان مشخص کنيد که قرار است در روزي که پيش رو داريد کدام مباحث را مطالعه کنيد. اگر هنگام صبح موفق به اتمام آن‌ها نشديد خود را ملزم کنيد که پس از افطار از ديدن برخي سريال‌هاي تلويزيوني خودداري کرده و به جايش برنامه‌ي خود را تمام کنيد.

🟡تست زدن، انرژي زيادي از شما نمي‌گيرد. مي‌توانيد با مطالعه‌ي درسنامه‌ي کوتاه که در ابتداي هر درس است مطالعه‌ي تستي خوبي داشته باشيد.

🟡آيات قرآن کريم حافظه‌ي شما را تقويت مي‌کند؛ بنابراين بهتر است در روز چند آيه از قرآن بخوانيد و به خداوند توکل کنيد.یا میتوانید به صوت قرآن گوش کنید فراموش نکنید یاد خدا آرامش بخش دل هاست.

🟡در طول روز سعي کنيد خيلي از منزل خارج نشويد؛ زيرا انرژي شما را مي‌کاهد.

🟡به فکر رقابت باشيد و تصور کنيد در لحظه‌اي که شما به دلايل مختلف از مطالعه دست کشيديد دانش‌آموزان بسياري هستند که با وجود شرايط مشابه با شما، سختي‌ها را تحمل کرده و با جديت مطالعه مي‌کنند. روحيه‌ي رقابت سطح انرژي را در شما بالا مي‌برد
؛_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *