• خانه
  • در چه مکان هایی میتونیم مطالعه کنیم؟

در چه مکان هایی میتونیم مطالعه کنیم؟

در چه مکان هایی میتونیم مطالعه کنیم؟

در چه مکان هایی میتونیم مطالعه کنیم؟

کجا درس بخونيم بهتره؟

جاهایی که رفت و آمد زیاده درس نخونید. چون سریع حواستون پرت میشه و نمی تونید درست و حسابی تمرکز کنید.

اگر تو محل مطالعه تلویزیون یا کامپیوتر دارید، اونا رو به جای دیگه ای منتقل کنید. چون هم فضای اتاق بیشتر می شه و هم یه وقت وسوسه نمی شید که ازشون استفاده کنید.

در محیط مطالعه از همراه داشتن موبایل حتی در حالت سکوت یا به بهونه ی گرفتن وقت ،پرهیز کنید. اگه نمی تونید گوشی رو از خودتون جدا کنید ، موقعی که درس می خونید ، حتما خاموشش کنید.

زودتر از موعد محیط مطالعه رو ترک نکنید و به بودن در اون عادت کنید . چون هر بار که تو درس خوندن وقفه بندازید، ذهنتون تمرکزش رو از دست می ده و به همین راحتی بازده مطالعه کم می شه. به علاوه باید چند دقیقه ای رو هم صرف مرور کردن چیزهایی بکنید که قبلا خونده بودید.

موقع درس خوندن نه دراز بکشید و نه راه برید. یک میز و صندلی مناسب برای درس خوندن در نظر بگیرید و خودتون رو بهش محدود کنید، چون با پشت میز نشستن ، تمرکز بیش تری خواهید داشت.

مکان مطالعه”🪑🏡”

🏩 مکان مطالعه باید ثابت و اختصاصی باشد. یعنی در این محل کار دیگری جز درس خواندن انجام نشود و محل مطالعه شما بايد مشخص باشد. این کار سبب شرطی شدگی و جدیت ذهن شما در حین مطالعه شده و تمرکز شما را نیز بالا می برد.
🏩در محیط مطالعه بهتر است عوامل حواس پرتی سمعی حداقل باشد و سکوت کافی بر فضا حاکم باشد تا با تمرکز کافی به مطالعه بپردازید.
🏩 داشتن نور و دمای استاندارد یکی دیگر از شرایط محیط مطالعه مناسب است. محیط مطالعه شما نباید خیلی گرم یا سرد باشد، زیرا سبب کاهش کیفیت مطالعه و از دست رفتن تمرکز شما خواهد شد.
🏩 همچنین نور مناسب سبب می شود چشمان شما کمتر خسته شده و از آسیب های وارده به چشمان جلوگیری می کند.
🏩 میز و صندلی مکان مطالعه، باید متناسب با قد شما باشد. به دلیل اینکه داوطلبان زمان های طولانی را در حالت نشسته و مطالعه هستند و عدم تناسب بین میز و صندلی افراد با قد آن ها سبب آسیب های جدی به ستون فقرات شده و خستگی های جسمی را به همراه دارد.

📢چیکار کنیم موقع مطالعه خوابمون نگیره؟

1️⃣ دمای بدن: 😅

دمای بدنت رو همیشه خنک نگه دار.
اگه بیرون تو آفتاب بودی رسیدی خونه یه دوش سرد بگیر تا انرژی‌ت دوباره شارژ شه هیچ وقت با سروکله آفتاب زده پای درس نشین!

2️⃣درست بشینید:

بله،حتی تیپ نشستن برای مطالعه هم باید مثل حرفه ای های کنکور باشه مثل ژله نباش و از صندلی سر نخور پائین!

3️⃣ آب بخور:

یکی از دلایل خواب آلودگی کم آبی بدنه. سعی کن در طول روز به میزان کافی آب بخوری. همچنین نوشیدن یک لیوان آب بعد بیدار شدن از خواب خیلی مهمه چون بعد خواب طولانی بدن آب خودش رو از دست میده و یه لیوان آب مقدار خیلی زیادی از اون رو برمیگیردنه.

4️⃣ آروم و آهسته درس خوندن:😘

از نظر علمی ثابت شده قدرت تحلیل مباحث در مغز بسیار سریع تر ازحتی به زبان آوردن مطلبه.در نتیجه کند درس خوندن باعث تحلیل تدریجی و آهسته انرژی وقدرت مغزمیشه که درمقابل هم احساس خواب آلودگی ونیز بی حوصلگی به شما دست میدهد.🍀

⭐️ هروقت حس کردی داری خواب میری از جات بلند شو، کمی قدم بزن ، نفسی تازه کن و بعد دوباره به مکان مطالعه ات برگرد ولی با سرعت چند برابر مطالعه رو شروع کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *